Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szukam dwóch teledysków i trzech utworów

muzyka plaża teledysk polski kobieta dance touching my heart znane star wars

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 kinoman1989

kinoman1989

Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 13 styczeń 2016 23:42

1) Szukam pewnego teledysku, który mój kolega (i ja też) pamiętamy jak przez mgłę. Jest to utwór z lat 80. (lub wczesnych 90.), ponieważ był emitowany na stacji VIVA właśnie w latach 90. Ważnym elementem teledysku jest postać Murzyna idącego z dużym boomboxem na ramieniu i śpiewającego "Ummala, ummala". Ten gość idzie przez plażę i ma czerwone kąpielówki. W innym momencie widać rozwścieczony tłum za barierkami, krzyczący "Hey! Ho! Hey!". Refren jest bardzo podobny do piosenki Buenos Ares - Pomarańczowe drzewa, ale to brzmi jak jakaś disco-polowa parodia. A to był na pewno anglojęzyczny teledysk, a więc zagraniczny. Szukałem kilka lat, ale nie znalazłem. 

2) Poszukuję animowanego polskiego teledysku, z którego pamiętam bardzo niewiele. Był on utrzymany w normalnej kolorystyce rysunkowej. Kojarzę jakby chodzące palce albo coś innego w podobnym stylu. Nie jest to "Myślę, że nie stało się nic" Roberta Gawlińskiego, ale coś starszego. Leciało na początku lat 90. w telewizji. Śpiewał to mężczyzna i był to hit w tamtym czasie.

3) Poszukuję piosenki, którą słychać z dyskoteki w 45:36 minucie filmu "Outside the law (2002) - chodzi o kino akcji, gdzie gra Jeff Wincott i Cynthia Rothrock, tę ze słowami "Touching me tender and breaking my heart" (albo podobnie). To jakiś przebój z lat 90., śpiewany przez kobietę. 
Tutaj jest fragment :

4) Szukam też piosenki z tego linka. Śpiewa kobieta (w refrenie) i jest takie melodyjne "Dance, dance, dance, dance ! ":

5) [ZNALEZIONE] Szukam kolejnej piosenki - niestety brak tytułu :

Użytkownik kinoman1989 edytował ten post 15 styczeń 2016 19:42

• 0

#2 administrator

administrator

Administrator

• Administrator
  • 85 postów
  • LocationGdańsk

Napisano 14 styczeń 2016 21:26

Co do punktu 5 to raczej nie jest to jakiś oficjalny singiel znanego wykonawcy a raczej jakaś "samoróbka" domowa z wykorzystaniem sampli z innych piosenek. Ja tam rozpoznaję np:

- Gwizdek z piosenki "DJ Aligator Project - The Whistle Song"

- początkowe sekundy bardzo podobne do fragmentów piosenki "Future Breeze - Why Don't You Dance With Me" zwłaszcza w okolicach 2 minuty

- fragment "Here we go again" też był wykorzystywany w różnych piosenkach

To na razie tyle co mi do głowy przyszło z tej listy.

PS załączony filmik YT nie działa.

• 1

#3 kinoman1989

kinoman1989

Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 15 styczeń 2016 13:29

Bardzo dziękuję za odpowiedź, nr 5 faktycznie może być "samoróbką". Co do pozostałych utworów, to mam trochę za mało danych.

Link z Youtube już poprawiłem :-)

EDIT : Nr 5 to jednak 

Barthezz - Fiskuzz vs. Aquagen Charriots of survive.

Użytkownik kinoman1989 edytował ten post 15 styczeń 2016 14:24

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: muzyka, plaża, teledysk, polski, kobieta, dance, touching, my heart, znane, star wars

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych